Kronika

Tománek je dvanáctý v Evropě

4.12.2006

[Příbramský deník, 29.11.2006]

Po sečtení bodů za jednotlivé závody poháru EHC (EuropeanHandbikeCircuit), z nichž se započítává sedm nejlepších výsledků z devítidílného seriálu, skončil teprve devatenáctiletý handbiker Honza Tománek z Dobříšena12. místě kategorie C1 v Evropě. Rozdělení kategorií je podle stupně postižení, nikoli podle věku. Kategorie C1 je pro jezdce s nejmenším postižením a mohou se do ní zařadit i zdraví jezdci. Této možnosti využívají především profesionální veslaři, kteří používají handbike jako přípravu pro svůj sport. V průběhu letošní sezony byl vidět v Honzových výkonech výrazný skok kupředu a v posledních dvou závodech obsadil místa v evropské Top10. V současné době je naším nejmladším reprezentantem v poháru EHC a potvrzuje svůj talent stále se lepšícími výkony.